S Biáčkem na ekostatku aneb Jak se rodí bio je ilustrovaná vzdělávací publikace o ekologickém zemědělství  která hravou formou seznamuje děti s problematikou výroby biopotravin.

Plně ilustrovaná publikace je 36-ti stránkový průvodce světem produkce a výroby biopotravin v režimu ekologického hospodaření. Ilustrace výtvarnice Jitky Petrové jsou doplněny popisným a encyklopedicky stručným textem Jany Průšové, která je i autorem konceptu knihy.

Oslík Biáček během 6 kapitol provází čtenáře zrodem biopotravin, které mohou najít na stole třeba při snídani, tedy vznikem chleba, sýru, čaje, ovoce, zeleniny a vajec. Popis zachycuje cestu od pole, sadu a pastviny až na stůl. Sedmá kapitola je věnována životu na ekostatku a zachycení práce rodiny ekosedláka během jednoho dne. V poslední, tj. osmé kapitole představuje Biáček dětem ostatní zvířata žijící na statku.

Publikace je určena společnému čtení dětí s rodiči, vzdělávacím zařízením – mateřským školám, I. stupni základních škol i střediskům environmentální výchovy a mateřským centrům.

 

Publikaci vytvořil spolek PRO-BIO LIGA, pobočný spolek. Více o spolku a našich aktivitách se dozvíte na našem webu 

 

Cena

Knihou se snažíme spolufinancovat naše veřejně prospěšné činnosti v oblasti podpory produkce místních potravin a ekologického zemědělství, proto si můžete zvolit cenu a tím i příspěvek naší činnosti:

Kupující: 199,- Kč (cena pokrývající náklady a 40,- Kč příspěvek na veřejně prospěšné aktivity naší organizace)
Podporovatel: 250,- Kč (cena pokrývající náklady a 90,- Kč příspěvek)
Sponzor: 299,- Kč (140,- Kč příspěvek), pro sponzory drobný dárek
.
 

Při zasílání poštou bude k ceně připočítáno ještě poštovné v částce 45,- Kč (dle platného ceníku České pošty), jinak je možný osobní odběr na adrese Sokolovská 50, 186 00 Praha 8.